10 tipov na vianočný darček pre gazdinky

By | 1. decembra 2016

Vianoce sa nezadržateľne blížia a Vy ako každý rok riešite, čo by najviac potešilo mamu, svokru, sestru, či kamarátku? Ak vaši najbližší radi trávia svoj čas v kuchyni a to nielen pri jedení, ale aj pri príprave rôznych jedál, hlavných chodov, či sladkých maškŕt, prinášame Vám 10 našich tipov na vianočný darček pre nich.

Krájač potravín

elektricky-krajac

Každá domácnosť sa nezaobíde bez noža. Krájať treba rôzne potraviny. Elektrický krájač zľahčuje našu prácu, ale aj skracuje čas strávený v kuchyni.  Čerstvý chlieb pri krájaní nožom zbytočne rozmrvíte, ak potrebujete robiť obložené chlebíčky pre návštevu, ťažko ich nožom nakrájate na rovnakú hrúbku. Salámu, šunku, či syr požadovanej hrúbky tiež nebude problém nakrájať. Krájač potravín obsahuje aj chránič prstov, preto nehrozí porezanie sa.

Kúpiť elektrický krájač

Indukčný varič – jednoplatnička

indukcny jednoplatnickovy varic

Nie vždy máme možnosť variť v kuchyni, ktorá je vybavená veľkým sporákom. Často chodíme na chalupy, záhradky, internáty či dovolenky a potrebujeme niečo rýchle a malé uvariť. Úspora času i energií je pre nás dôležitá. Práve preto našim tipom na vianočný darček je indukčný varič s dotykovým displejom, na ktorý môžeme umiestniť riad s priemerom 12 – 30 centimetrov. Teplota a výkon sú nastaviteľné. Výhodou je časovač, na ktorom si môžeme nastaviť, kedy sa má spotrebič vypnúť. Je veľmi spratný, ľahko ho odnesiete, pretože váži približne 2 kg. Hodí sa aj pre starších ľudí, pretože má veľký LED dispelej.

Kúpiť indukčný jednoplatničkový varič

Pekáreň chleba

pekaren chleba

Každý človek miluje vôňu čerstvého chleba, či pečiva. Ráno sa zobúdzate a v kuchyni na stole rozvoniava horúci, práve dopečený chlebík. Nemusíte rýchlo utekať do potravín, aby ste stihli nakúpiť pečivo, pretože doma máte výborného pomocníka.  Domáca pekáreň vám umožňuje piecť tri veľkosti chlebov 450g/ 700g/ 900g podľa počtu členov domácnosti. Ponúka vám rôzne programy na pečenie chleba, ale aj na hnietenie cesta, ale čo je zaujímavé aj na varenie džemu, či marmelády. Odmerky, či recepty sú samozrejme jej súčasťou.

Kúpiť domácu pekáreň chleba

Rýchlovarná kanvica s dvomi šálkami

rychlovarna kanvica so salkami

Pijú vaši blízky čaj, alebo kávu? Potom vhodným darčekom pre nich je keramická rýchlovarná kanvica. Zaujímavá je nielen svojou kvalitou, ale aj dizajnom. Ak si vaši rodičia doprajú spolu šálku kávy, ku kanvici ocenia aj štýlové rovnaké dve šálky s podšálkami v zaujímavom dekore. Ak k mame chodí na čaj suseda či kamarátka určite sa nebude hanbiť za servis, z ktorého budú piť svoj obľúbený čaj. Kanvica je bezšpirálová s dvojnásobným bezpečnostným systémom a automatickým vypínaním.

Kúpiť rýchlovarnú kanvicu s dvomi šálkami

Mlynček na kávu

mlyncek na kavu

Všetci milovníci kávy vedia, že chuť a arómu zabezpečíte  čerstvým zomletím kávových zŕn tesne pred samotnou jej prípravou. Na zomletie kávy  je potrebné mať kvalitný kávomlynček s nastaviteľnou hrúbkou jemnosti mletia. Našim tipom je mlynček na kávu s jednoduchou obsluhou, s nízkou hlučnosťou, so šiestimi stupňami nastavenia jemnosti mletia. Tvrdé mlecie kamene nám zabezpečia, že kávové zrná sa nám neprepália. V násypke mlynčeka môžeme mať 100 g kávy.

Kúpiť mlynček na kávu

Elektrický gril

ecg kg 300 deluxe elektricky gril

Aj vaši blízky majú radi grilované špeciality – rôzne druhy mäsa, zeleniny, rýb, či sendvičov? Nemusia si ich vychutnávať len v letných mesiacoch na záhrade, ale s kúpou elektrického grilu aj celoročne. Gurmáni ocenia možnosť regulácie teploty, čím zaručíte dokonalé prepečenie najmä mäsových pokrmov. Ak ste zástancom zdravšieho grilovania budete si pochvaľovať gril, ktorého grilovacie dosky majú kanáliky pre odvod prebytočného tuku. Tuk sa zbiera do osobitne vyberateľnej nádobky.

Kúpiť elektrický gril

Elektrické strúhadlo

elektricke struhadlo

Do tradičnej i modernej kuchyne sa hodí elektrické strúhadlo, ktoré poslúži ako výborný pomocník pri príprave obložených mís, či obľúbených šalátov. Zeleninu, či ovocie nemusíte narezať na menšie časti, pretože plniaca trubica krájača má 5,6 centimetra. Oceníte jednoduché čistenie ako aj možnosť strúhať do misky, či priamo na tanier. Súčasťou krájača je 5 vymeniteľných nadstavcov, ktoré umožňujú krájať, rezať a strúhať:

  • krájanie tenkých plátkov – ľahko urobíte lupienky zemiakov, ovocia, či zeleniny
  • robenie vlnitých plátkov – vhodné na zeleninu a ovocie, ktorými ozdobíme misy pre hostí, či šaláty
  • hrubé strúhanie – využijete napr. pri príprave zemiakových placiek, či potrebe strúhanej zeleniny do polievky
  • jemné strúhanie – vhodné na zeleninové a ovocné šaláty, či syrové nátierky
  • veľmi jemné strúhanie – napr. na mletie kokosu, orechov, prípravu strúhanky

Kúpiť elektrické strúhadlo

Sušička ovocia

susicka ovocia

Máte záhradu a v nej veľa ovocia, často chodievate na huby, či bylinky  alebo robíte rôzne dekorácie zo sušeného ovocia? Tak práve vám dokonale poslúži sušička nielen ovocia. Veľmi dobre na nej vysušíte ovocie ako jablká, slivky, marhule a pod.. Ak používate sušenú zeleninu do polievky, či konzumujete sušené paradajky, mäso, ryby nie je problém so sušením. Ak radi zbierate bylinky a robíte si zásobu na zimu, či už liečivé na čaj, ale bylinky na dochutenie jedál bude vám sušička dobrým pomocníkom. Sušička má 9 sušiacich sít a je na vás, koľko z nich použijete. Mriežkované sitá a ventilátor zabraňujú vzniku plesní a pomáhajú k rovnomernému sušeniu na jednotlivých poschodiach. Ľahko sa udržiava, sitá a veko môžete vkladať do umývačky.

Kúpiť sušičku ovocia

Tyčový mixér

tycovy mixer

Veľkým pomocníkom pre každú gazdinku je tyčový mixér s príslušenstvom. Uľahčuje prácu v kuchyni. Keďže mixovacia noha je z nerezu, mixovať s ňou môžete studené i horúce jedlá. Súčasťou výbavy je metlička na šľahanie majonéz, bielok a pod. ako aj sekáčik s nerezovým ostrím a viečkom. Nasekáte orechy, nadrdíte ľad a pod. Využijete ho pri príprave koktailov, mixovaní krémových polievok, robení pesta, či pomazánok.

Kúpiť tyčový mixér

Robotický mop

vileda virobi roboticky mop

Piekli a varili ste, riady máte „zmáknuté“, no podlaha je hrôzostrašná? Najradšej by ste si sadli, vypili kávu s blízkymi a zrelaxovali. No nemôžete, lebo kuchyňa čaká? Práve pre vás máme tip ako to zvládnuť bez námahy. Starostlivosť o podlahu zverte robotickému mopu. Stlačením jedného tlačítka sa rozbehne a dokáže za pol hodinku vyčistiť 30 m² podlahy. Jeho výška je 4,5 cm, čiže zmestí sa takmer všade. Pozbiera omrvinky, jemné nečistoty, vlasy, či prach. Môžete ho používať nielen v kuchyni ale aj v celom byte. Jeho prítomnosť ocenia chovatelia domácich miláčikov. Pravidelným čistením znižujete množstvo prachu a baktérií v domácnosti. 

Kúpiť robotický mop

 

Pridaj komentár